Pożegnanie Księdza Gerarda Jareckiego

W piątek, 21 lipca 2017 roku, w godzinach wieczornych, zmarł w wieku 71. Ks. Gerard Jarecki. Kapłan od 11 lat związany z naszą celestynowską parafią.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w czwartek, 27 lipca 2017 roku. W Mszy Świętej pogrzebowej w Celestynowie przewodniczył abp. Henryk Hoser, a oprócz niego była ona koncelebrowana przez biskupa seniora Kazimierza Romaniuka, Ks. Dziekana Kazimierza Gniedziejko oraz  około 40 kapłanów. We Mszy Świętej udział wzięła również ogromna rzesza parafian, którzy chcieli w ten sposób oddać hołd i wyrazić szacunek dla dorobku Księdza Gerarda i jego pracy w naszej parafii. Po Mszy Świętej w Celestynowie, ponad 100 parafian ruszyło autokarami i samochodami prywatnymi do Mogielnicy koło Grójca, gdzie uczestniczyli w dalszych obrzędach i pochówku w grobie rodzinnym.

Ksiądz Gerard urodził się 18 stycznia 1946 roku w Mogielnicy – pochodził z Parafii św. Floriana Męczennika w Mogielnicy.
Święcenia kapłańskie przyjął6 czerwca 1971 roku a rąk Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Jako wikariusz pełnił posługę kapłańską w parafiach: MB Częstochowskiej w Józefowie k. Otwocka (1971-1976), św. Maksymiliana Marii Kolbego na Służewcu (1976-1983), św. Wawrzyńca na Woli (1983-1985) i Dzieciątka Jezus na Żoliborzu (1985-1987).
10 czerwca 1987 roku został mianowany proboszczem Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Radziejowicach (Diecezja Łowicka). Pełnił tę funkcję do 19 sierpnia 1991 roku, kiedy został proboszczem Parafii Świętej Rodziny na Zaciszu. Tę funkcję pełnił do 15 września 1995 roku.
W okresie: wrzesień 1995 – czerwiec 1997 był rezydentem Parafii MB Anielskiej w Radości. Następnie został mianowany proboszczem Parafii Św. Stanisława BM w Nowych Załubicach (20. czerwca 1997 – 18 czerwca 2002). Pełnił wówczas funkcję dekanalnego ojca duchownego Dekanatu Radzymińskiego.
Ostatnią placówką był Kamieńczyk n. Bugiem – proboszczem Parafii Wniebowzięcia NMP ks. Gerard był w okresie od 18 czerwca 2002 do 22 czerwca 2005 roku. Został wówczas skierowany na urlop zdrowotny i zamieszkał na terenie Parafii MB Królowej Polski w Otwocku. Od 2006 roku pomagał duszpastersko w Parafii Wniebowzięcia NMP w Celestynowie.