Sprzątaliśmy Celestynów

21.04.2018 roku Sołtys Celestynowa Tomasz Wyglądała zaprosił mieszkańców do wzięcia udziału w akcji ekologicznej „Czyste Sołectwo”. Akcję rozpoczęliśmy się o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie przedstawieniem teatralnym pod tytułem „Człowiek dla Ziemii – Ziemia dla Człowieka” w wykonaniu dzieci z Oddziałów Przedszkolnych. Następnie Sołtys wraz z Panią Dyrektor Szkoły Anną Kędziorek wręczyli nagrody laureatom gminnego konkursu plastycznego organizowanego z okazji Dnia Ziemii i projektu edukacyjnego. Nagrody dla laureatów zostały ufundowane z naszego funduszu sołeckiego. Za przygotowanie konkursu i przedstawienia odpowiedzialne były Panie: Małgorzata Starosz, Jolanta Kloch i Zofia Zakrzewska. Pięknie im dziękujemy za wykonaną pracę.

Po zakończeniu części artystycznej Sołtys zaprosił rodziców wraz z dziećmi i nauczycielami do wspólnego sprzątania. Piękna pogoda pomogła w tym by wszyscy ochoczo udali się do pobliskiego lasku przy ulicy Wrzosowej i Reguckiej. Uczestnicy wysprzątali ten teren zbierając 35 worków śmieci. W akcji udział wzięło kilkadziesiąt osób, wsparli nas również harcerze z dwóch zastępów Hufca Celestynów.

Ostatnim, ale bardzo wyczekiwanym przez uczestników, punktem akcji było wspólne, integracyjne ognisko na terenie gminnym w centrum Celestynowa. Sołtys zadbał o to by dla wszystkich uczestników akcji wystarczyło kiełbasek i wody. Dziękujemy również harcerzom za wspólne śpiewanie w harcerskim duchu. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że przedsięwzięcie było bardzo udane.

Więcej zdjęć już wkrótce w naszej galerii.